Budowanie hal magazynowych

0
109
Rate this post

Czas na budowę.

Myśląc o korzystnej inwestycji, nie trzeba od razu lokować gotówki na giełdzie. Równie lukratywna może się okazać hala magazynowa. Budowani hal magazynowych można zlecić odpowiedniej firmie i zając się czymś innym, boć co bardziej polecam, budować wspólnie. Jak mówi stare porzekadło, pańskie oko konia tuczy.
Dobrze jest posiadać odpowiednie miejsce pod budowę. By praca mogła ruszyć pełną parą, podłoże powinno być stabilne i pewne, z dość łatwym dostępem. Istotne jest, by grunt był suchy i pozbawiony błota, niekoniecznie musi być wylany cementem. Większość firm posiada tę usługę w swojej ofercie. Jeśli już są fundamenty, to tym bardziej przyśpieszy stawianie Twojej hali.
Na budowanie hal magazynowych, zazwyczaj potrzebne jest pozwolenie. Można je uzyskać w Urzędzie Miasta lub Gminy, zazwyczaj bez większych trudności. Uzyskasz tam niezbędne dokumenty i pomoc w uzupełnieniu wniosku o pozwolenie na budowę. By ubiegać się o pozwolenie, należy od zatrudnionej firmy uzyskać projekt, czyli rzuty wszystkie przekroje i obliczenia. Nie zbędna też, jest dokumentacja od architekta dotycząca zagospodarowania terenu. Po dopełnieniu formalności, czas oczekiwania na pozwolenie wynosi mniej więcej dwa miesiące.
Cena hali zależy od jej wielkości i wyposażenia. Przyjęte jest, że firmy dokonują wyceny na podstawie zużytych materiałów, nakładu pracy oraz elementów dodatkowych (bramy, antresole). W zależności od firmy, budowa hali stalowej trwa od dwóch do sześciu miesięcy.
Jest mało firm wynajmujących hale magazynowe, więc zawsze znajdzie się zainteresowany. Jest to inwestycja, która może szybko się zwrócić.