Drewno kominkowe Jarocin

0
104
Rate this post

Jakie drewno kominkowe wybrać?

W sezonie grzewczym zużywamy średnio od 5 do 20 m³ drewna opałowego w zależności od kubatury budynku i jego izolacji cieplnej. Dlatego kupując drewno do kominka, zastanów się nad wyborem gatunku, miejscem zakupu
.
Drewno do kominka musi spełniać szereg wymogów, żeby zapewniało najwyższą jakość podczas spalania. Warto wystrzegać się ofert, takich jak: Tanie i najlepsze drewno opałowe. Lepiej skupić się na ofertach typu: Drewno kominkowe Jarocin – wysoka jakość. Trzeba uważać i kupować drewno tylko u wiarygodnych dostawców.

Drewno do kominka musi być wysokokaloryczne i odpowiednio wysuszone. Najlepsze drzewo do kominka to grab, dąb, jesion, a więc drzewa liściaste. Przytoczone przykłady to bez wątpienia najlepsze przykłady drewna do kominków. Zalecane są również inne rodzaje, takie jak brzoza, która jest bardzo łatwopalna, ale pali się szybko, a więc ma średnią kaloryczność. Z kolei gwarantuje jednolicie piękny płomień. Uważaj na wszystkie drzewa iglaste. Drewno takie ma wysoką wartość opałową, ale spala się bardzo szybko, co oznacza, że ​​w sezonie grzewczym potrzeba więcej opału. Ponadto drzewa iglaste zawierają dużo żywicy, a jej resztki osadzają się na szybie kominka.

Jakiego drewna nie wolno palić? Drewna zawierającego elementy malowane lub lakierowane oraz mokrego drewna. Spalanie niesezonowanego drewna jest szkodliwe dla środowiska i nieekonomiczne, znaczna część ciepła zostanie wykorzystana do odparowania wody! Dodatkowo podczas spalania mokrego drewna pojawia się lotna smoła, która się nie pali, powodując kłęby czarnego dymu i nieprzyjemny zapach z komina. Smoła również gromadzi się na ścianach komina i jest łatwopalna, a więc bardzo niebezpieczna.