Drewno kominkowe Kalisz

0
111
Rate this post

Więcej ciepła zimą

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że płonący kominek symbolizuje ciepło domowego ogniska. Aby grzał, jak należy i aby cieszył oczy żywym blaskiem płomienia, wymaga drewna wyłącznie najwyższej jakości. Jakie drewno nadaje się do palenia w kominku, a jakie nie?

Prawie wszystkie nowo budowane domy wyposażone są w kominki. Nie każdy wie, że ten rodzaj instalacji grzewczej jest dość wymagający względem paliwa. Do palenia w kominku najlepiej nadaje się drewno pozyskane z drzew liściastych twardych gatunków. Ponadto opał musi być dobrze wysuszony. Do palenia w kominku nie nadają się gatunki iglaste, które wydzielają dużą ilość sadzy i smoły i w ten sposób
zanieczyszczają przewody kominkowe. Czym najlepiej palić w kominku?

Grab, buk, jesion i dąb, ale też akacja, brzoza i drzewa owocowe dostarczą najlepszego opału do kominka. Drewno musi być suche, bo tylko takie oddaje duże ilości ciepła. Sezonowanie drewna trwa od roku do nawet 2 lat, jak dzieje się w przypadku dębu. Porąbane na szczapy kawałki układa się w przewiewnym i zabezpieczonym przed deszczem i wilgocią ciągnącą od ziemi miejscu. Teraz pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Gotowe do palenia wysezonowane drewno kominkowe Kalisz można też kupić. Zyskuje się w ten sposób pewność, że w długie zimowe wieczory kominek szybko ogrzeje dom. Twarde drewno będzie spalać się powoli równym i mocnym płomieniem i nie zanieczyści przewodów kominowych.