Szamba ekologiczne

0
134
4/5 - (1 vote)

Szamba ekologiczne rozwiązują problem dostępu do kanalizacji na terenach problematycznych. Są one proste w montażu i ekonomiczne w utrzymaniu, a przy tym są o wiele bardziej szczelne niż szamba tradycyjne.

Ich działanie jest oparte na działaniu bakterii, które w sposób biologiczny rozkładają ścieki. Spływają one poprzez rury kanalizacyjne do zbiornika. który nazywany jest gnilnym. Jest on odporny na działania różnych substancji chemicznych i daje gwarancje stuprocentowej nieprzepuszczalności.
Podstawowe procesy oczyszczania następują w zbiorniku głównym. Osad, który się tworzy na dnie zbiornika, musi być wywożony raz na jakiś czas, jednak o wiele rzadziej niż w przypadku tradycyjnego szamba.
Woda, która jest przefiltrowana i podczyszczona, mechanicznie wypływa przez studzienkę rozdzielczą. Wpływa do sieci rozsączającej. Rury, które tam się znajdują, maja za zadanie dwie funkcje. Za pomocą bakterii tlenowych doczyszcza wodę, która już oczyszczona przesiąka do gruntu poprzez system drenażu.
Szamba ekologiczne powstają przeważnie tam, gdzie nieopłacalne są budowy sieci kanalizacyjnych ze względu na duże rozproszenie budynków.
Cieszą się dużą popularności ze względu na prostą eksploatację, która polega na dostarczeniu bakterii i enzymów do kanalizacji, oraz na wywózce ich od czasu do czasu.

Źródło: https://www.fitness-station.pl/jak-sportowcy-przygotowuja-sie-do-najwazniejszych-zawodow-w-zyciu