Usługi kominiarskie

0
175
5/5 - (1 vote)

Oferta kominiarzy

Kominiarz to rzemieślnik, który czyści kominy i sprawdza stan techniczny przewodów kominowych dymowych, wentylacyjnych i spalinowych.
Obowiązkiem właścicieli nieruchomości jest korzystanie z usług kominiarskich. Reguluje to rozporządzenie MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
( Dz. U. 2006 nr 80 poz. 563)

W Polsce usługi kominiarskie wykonywane mogą być przez mistrza lub czeladnika kominiarskiego. Mistrz kominiarski może wydawać ekspertyzy i zaświadczenia. Czeladnik przyucza się do zdania egzaminu mistrzowskiego. Zajmuje się czyszczeniem przewodów i konserwacją. Uczeń pomaga mistrzowi lub czeladnikowi.

Do najpopularniejszych usług kominiarskich zaliczamy: przegląd i czyszczenie przewodów kominiarskich, frezowanie i uszczelnianie kominów oraz wydanie ekspertyzy i opinii kominiarskiej.

Cenny usług kominiarskich wahają się w zależności od regionu Polski. Za czyszczenie przewodów kominowych i ich kontrolę w domku jednorodzinnym we Wrocławiu zapłacimy około 120 zł, natomiast w Bydgoszczy 115 zł.

Przeprowadzanie okresowych przeglądów kominiarskich daje poczucie bezpieczeństwa. Za brak przeglądu kominiarskiego powiatowy inspektor nadzoru budowlanego może nałożyć mandat w wysokości 500 zł.

Źródło: https://www.korekcjawadpostawy.pl/szkolenia-dla-higienistek-stomatologicznych-jakie-niosa-korzysci