Uszczelnianie kominów

0
131
4/5 - (1 vote)

Przegląd i konserwacja przewodów kominowych

Co pewien czas media serwują nam wiadomość, że w jakimś gospodarstwie domowym zapalił się przewód kominowy lub cała rodzina zatruła się tlenkiem węgla (czadem) podczas snu. Są to przykre i tragiczne wiadomości, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że wielu tych nieszczęść można było uniknąć. Jak? Przede wszystkim dbając o okresowe i regularne przeglądy i konserwację komina.
Zatkany komin powoduje, że zbierają się w nim osady i nagary, które w pewnym momencie mogą ulec zapłonowi. W rezultacie dom może się zapalić i spłonąć w pożarze. Aby tego uniknąć, co najmniej raz w roku powinniśmy wezwać kominiarza, który udrożni przewód kominowy. Nie jest to kosztowna i skomplikowana operacja, a może uratować nasz dobytek a nawet życie. Przyczyną zatkania komina może być złej jakości paliwo używane do paliwa (np. plastik, zużyte opony, i inne śmieci) lub np. gniazdo założone przez ptaki.
Z kolei nieszczelne przewody kominowe najczęściej są spotykane w starym budownictwie, gdzie nie używało się jeszcze nowoczesnych pustaków kominowych lecz budowało kominy np. z cegły. Po latach budulec kruszeje i komin staje się nieszczelny. Jest to bardzo groźne zjawisko, grożące śmiercią przez uduszenie czadem. Uszczelnianie kominów jest w takiej sytuacji najwyższą koniecznością. Koniecznie musi to zrobić wyspecjalizowana firma, posiadająca doświadczenie i odpowiednie narzędzia. Nie wykonujmy tych prac sami!

Źródło: https://www.dojubilera.pl/bizuteria-dla-alergikow-co-warto-wiedziec