Kocioł gazowy Vaillant

0
206
Rate this post

Jaki kocioł gazowy wybrać?

Gazowe kotły kondensacyjne (zwane również piecami gazowymi) dzięki swojej konstrukcji są w stanie schłodzić spaliny do znacznie niższych temperatur, niż zwykłe piece gazowe.
Nawet najlepsze tradycyjne kotły gazowe mogą schłodzić spaliny tylko do temperatury ok 115-120 °C, dlatego dużo energii uchodzi kominem. Ograniczona wydajność konwencjonalnych kotłów jest związana z materiałem wymiennika ciepła. Jest to zazwyczaj materiał miedziany, który może tworzyć kwasy kondensacyjne, gdy spaliny są schładzane do temperatury poniżej 55°C. Jeśli doprowadzimy tradycyjny kocioł do długiej pracy w niskiej temperaturze i tworzenia kondensatu. Nastąpi korozja i zniszczenie kotła.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku instalacji z kotłami kondensacyjnymi. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia te mają za zadanie kondensować, czyli schładzać spaliny do bardzo niskich temperatur (nawet 30 0°C). W porównaniu z tradycyjnymi kotłami skraplacz wykonany jest z materiałów odpornych na kwasy kondensacyjne (stal nierdzewna lub stop aluminium i krzemu).

Kocioł kondensacyjny osiąga znacznie wyższą sprawność, zmniejszając koszty ogrzewania i emisje.Gazowe kotły kondensacyjne nadają się zarówno do przygotowania ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzewania domów czy mieszkań. Najczęściej wybieranym produktem z oferty kotłów kondensacyjnych jest kocioł gazowy Vaillant, dostępny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej oraz ze zintegrowanym zbiornikiem.

Zalety gazowych kotłów kondensacyjnych Vaillant: Optymalna sprawność energetyczna do 98%, zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu ze starym sprzętem, niski poziom hałasu oraz wysoki poziom bezpieczeństwa (zamknięta komora spalania), Zaletą jest możliwości rozbudowy o kolejne elementy np. kolektory słoneczne, pompy ciepła.