Okucia do szkła

0
97
Rate this post

W Polsce całoszklane ścianki działowe, czy też drzwi wykonane ze szkła hartowanego z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Szklane elementy stosuje się powszechnie nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w mieszkaniach zbiorowych. Produkty całoszklane znakomicie wzbogacają oraz uatrakcyjniają wystrój wnętrz, zapewniają komfort oraz wygodę. Jest to idealne rozwiązanie architektoniczne, przede wszystkim dla tych osób, które chcą oddzielić kilka pomieszczeń bez bookowana dostępu światła.

Wybierając profesjonalne wyroby szklane należy poświęcić nieco czasu, aby kupić również porządne i niezawodne okucia do szkła. W dzisiejszych czasach w całości ze szkła haftowanego mogą być wykonane skrzydła, drzwi oraz segmenty ścianek działowych. Skrzydła możemy spotkać zarówno w drzwiach rozwieranych, jak i również w drzwiach przesuwanych, wahadłowych i obrotowych. Wyroby te wyposażone są w różnego rodzaju okucia, klamki, uchwyty i zawiasy. Na półkach sklepowych można znaleźć również całe komplety okuć do drzwi przesuwanych np. wieszaki, ograniczniki, czy prowadnice.

W zależności od sposobu zamocowania i stopnia przezroczystości przy pomocy uchwytów i okuć, występować mogą mniejsze lub większe zagrożenie dla domowników, dlatego też warto rozglądać się za produktami z najwyższej światowej półki.