Uzupełniające produkty EMC

0
82
Rate this post

EMC to firma o wieloletniej historii, zlokalizowana w samym sercu stanu, w którym znajduje się kultowa uczelnia techniczna MIT. Produkty EMC to przede wszystkim narzędzia wspierające tworzenie układów sieciowych oraz przechowywania danych. Najważniejsze osiągnięcia, jakie umożliwiają współczesne produkty EMC to zarówno wirtualne biblioteki taśmowe jak i macierze dyskowe czy systemy archiwizacji ? wszystko, co rozwiązuje zagadnienie od strony hardware?owej.
Istnieje jeszcze część software?owa, w której także produkty EMC sprawdzają się idealnie ? to chociażby rozmaite programy ochraniające zapisane dane. Szyfrowanie danych, duplikacja informacji i monitoring aktywności na dyskach czy zarządzanie pocztą elektroniczną ? to kolejne elementy, do których zastosować można produkty EMC.
Niekiedy układy EMC wykonują jednak również pracę bardzo podstawową, jak przetwarzanie prądu stałego na prąd zmienny, a także filtrowanie zanieczyszczeń i stabilizacja napięcia w układzie automatycznie sterowanym. Dlatego znajdują również zastosowanie w automatyce przemysłowej i układach zasilania sterowanych cyfrowo.