Żaluzje okienne

0
226
5/5 - (1 vote)

Żaluzje okienne po kilku latach niełaski wróciły z powodzeniem na rynek okienny. Stały się ciekawą alternatywą dla innych produktów zaciemniających pomieszczenie. Producenci dopracowali wygląd, funkcjonalność oraz dołożyli starań by wachlarz żaluzji okiennych opierał się na kilku systemach. Wybierając je do swojego domu warto doprecyzować pożądany desing, rozpatrzyć formę oraz sposób montażu.

Żaluzje okienne poziome. Znane od lat. Pierwsze ich modele zawładnęły rynkiem już w latach 80-tych. Niestety ich surowy, srebrny wygląd oraz mechanizm pozostawiał wiele do życzenia. Obecnie na rynku klient może wybierać nie tylko w ich kolorystyce ale i materiale z jakich zostały wykonane. Do wyboru są drewniane, bambusowe oraz aluminiowe. Kolor jest uzależniony w głównej mierze od surowca piór. Drewniane i bambusowe są bejcowane w róznych odcieniach, nie zasłania się naturalnego ich wyglądu. Aluminiowe są dostępne w pełnej palecie kolorów RAL oraz w szerokiej gamie wzorów. Mechanizm jest podobny we wszystkich opcjach – zwykle łańcuszkowy. Montaż jest nieinwazyjny. Żaluzje wiesza się na ramie okna, jeśli model posiada dolne mocowanie jest to zwykle magnes.

Żaluzje okienne pionowe tzw. verticale. Często spotykane w gabinetach lekarskich bądź w biurach. Charakteryzują się eleganckim wyglądem. Skutecznie zaciemniają pomieszczenie i chronią przed wścibskimi oczyma. Idealnie pasują do nowoczesnych mieszkań. Lamele z materiału są oferowane w kilku szerokościach. Montowane do sufitu za pomocą listwy prowadzącej. Dołem lamele połączone są sznurkiem koralikowym. Sterowanie jest dostępne w kilku formach. Rozsuwanie całości w prawo, bądź w lewo, lub każdej połowy powierzchni w obie strony. Ostatnia opcja sprawdza się w zestawach balkonowych. Znacznym atutem jest szeroki wybór materiałów i kolorów. Żaluzje okienne pionowe to dobra alternatywa dla zasłon i firanek.

Źródło: https://tunezjamojemiejscenaziemi.pl/citronade-tunisienne-czyli-tunezyjska-lemoniada/