Urządzanie kawalerki

0
134
internet Legnica
4/5 - (1 vote)

Każdy z nas zna powiedzenie, że „małe jest piękne”. Na ogól faktycznie takj est, jednak gdy mówiąc to myślimy o naszym mieszkaniu, to sprawa już nie wygląda tak kolorowo. W jaki sposób zatem umeblować i dobrać dekoracje w naszych przysłowiowych czterech kątach, gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami niewielkiej kawalerki?

Zadanie to jest dosyć trudne, gdyż nasza kawalerka będzie musiała przy swoim niewielkim metrażu spełnić wszystkie nasze oczekiwania i funkcje pełnowymiarowego mieszkania. Ważny przy tym będzie też jej estetyczny, modny wygląd. W dzień będzie dla nas pokojem dziennym i gościnnym, a w nocy – sypialnią. Będzie też pełnic funkcje jadalni oraz nierzadko kuchni, ponieważ większość kawalerek posiada jedynie tzw. aneks kuchenny.

W tej sytuacji zróbmy dokładny plan jak chcemy urządzić i udekorować całe mieszkanie, aby nie okazało się później, że zgromadziliśmy mnóstwo niepotrzebnych mebli i rzeczy zagracających wnętrze. W małym mieszkaniu nie powinno być miejsca na przypadkowe sprzęty czy meble. W kuchni wstawmy meble projektowane pod zabudowę i wykorzystajmy w ten sposób całą dostępną powierzchnię, najlepiej aż po sam sufit. Do pokoju wstawmy meble w jasnych, spokojnych kolorach (jak na przykład meble Cancas). Wiadomo bowiem, że jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenie, natomiast ciemne pomniejszają. Ponadto jasne kolory sprawiaja wrażenie większego ladu i czystości, nawet, jeśli nie sprzątaliśmy już od kilku dni. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kontenerki, stoliki okolicznościowe czy ławy na kółkach. Takie ruchome meble będziemy mogli bez problemu przestawić w inne miejsce, kiedy zechcemy np. rozłożyć wieczorem kanapę. Jeśli mamy zamiar podzielić powierzchnię naszego mieszkania na strefy użytkowe zastosujmy szafę lub regał w roli ścianki działowej. Kanapa powinna być rozkładana, by w dzień pełniła rolę wygodnej i ładnie wyglądającej sofy, a w nocy pełniła rolę komfortowego łóżka.

Źródło: https://latajacacholera.pl/jak-moge-zorganizowac-roczna-przerwe-na-podrozowanie/