Wanna do małej łazienki

0
115
Rate this post

Kiedy mieszkamy w bloku i mamy malutką łazienkę, nie mamy zbyt dużego wyboru wanny, ponieważ ogranicza nas niewielka powierzchnia tego pomieszczenia. Dlatego trzeba wtedy pomyśleć o praktycznym rozwiązaniu. W malutkich łazienkach najlepiej sprawdzają się

wanny tradycyjne: małe i prostokątne. Można je kupić w wymiarach od 120 do 200 cm, zatem te najmniejsze powinny bez problemu zmieścić się w małej łazience. Otwór odpływowy i przelewowy tych wanien jest umieszczony na krótszym boku, co idealnie odpowiada położeniu instalacji wodno-kanalizacyjnych w typowych blokach.

Najprostsza wanna prostokątna, choć nie jest zbyt ozdobna, jest z pewnością wygodna i funkcjonalna, zresztą w małej łazience jest jedyną możliwością. Aby ją nieco upiększyć, można postarać się jak najlepiej wkomponować w wystrój wnętrza. Można poszukać wanny w jakimś atrakcyjnym kolorze lub obudować ją ładną glazurą. Dla osób, które szukają większych atrakcji do swej łazienki, można polecić wanny z hydromasażem. Niestety te wanny są zwykle produkowane w nieco większych wymiarach i nie koniecznie muszą się zmieścić do tych najmniejszych łazienek.

Na polskim rynku z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się wanny o bardziej niecodziennych kształtach: wanny narożne symetryczne i asymetryczne, wielokątne (pięciokątne, sześciokątne) i zaokrąglone. Niestety zdecydowana większość z nich nadaje się do obszernej łazienki w domku, a nie do maleńkiego pomieszczenia w bloku. Jednak obejrzeć i pomarzyć zawsze warto!